Przedstaw Się

Witam

Jesteś tu nowy? Przywitaj się oraz napisz krótko o sobie, swoich planach i celach.

Moderator: sp4rk

Witam

Postprzez Belial » 2014-05-08, 09:54

Witam, wreszcie postanowiłam odważyć się wyjść na światło dzienne i przedstawić się. O forum dowiedziałam się przy okazji poszukiwań "programu" treningowego dla mnie. Jakiś czas temu ukończyłam Insanity. Niestety nieco obciążyłam stawy kolanowe, nie mówiąc o nazbyt restrykcyjnej diecie, która wpłynęła na niezbyt spektakularne efekty treningu. Obecnie moim celem jest przybranie na masie mięśniowej, przy jednoczesnej zmianie nawyków żywieniowych( tutaj skłaniam się ku weganizmowi). Kolejnym programem nad którym zastanawiam się by wprowadzić w życie jest LES MILLS PUMP jako hybryda z innym programem. I tutaj pytanie: czy dobrym połączeniem jest mieszanie LES MILLS PUMP Z LES MILLS COMBAT oraz tygodniowym rozkładem yogi, jaki jest tutaj:
http://www.alikamenova.com/weight-loss-2/weight-loss/
Co do hybrydy LES MILLS PUMP:
http://www.teambeachbody.com/home/-/dl_ ... f60f0ae7ce
Przyznaję,że nieco gubię się i nie wiem jak to wszystko rozłożyć, ew. jaki program wybrać który kładłby uwagę na wytrzymałość i budowę masy mięśniowej?
Pozdrawiam.
Belial
Użytkownik
Użytkownik

Re: Witam

Postprzez sekcja.zwlok » 2014-05-08, 10:47

Witam :-)

Wielbicielka Diablo? :-D

Na budowę mięśni tradycyjnie polecam Body Beast, no ale to już wymaga trochę sprzętu. Pewnie stare poczciwe P90X by się też nieźle sprawdziło. W P90X3 jest wersja MASS ale nie robiłam. Nie wiem o jakie efekty Ci chodzi bo z doświadczenia wiem, że umięśniona sylwetka dla mnie a dla innych kobiet znaczy coś nieco innego :-D Zresztą tu i tak dieta będzie miała kluczowe znaczenie. Bez niej nie masz co marzyć o budowie mięśni.
Les Mills Combat i Pump znam i do budowania to one mi się trochę słabe wydają.

Powodzenia :-)
sekcja.zwlok
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Belial » 2014-05-09, 09:08

Nie należę do kobiet, które boją się przerzucać żelastwa a damskie podrygi w stylu zumby nie kręcą mnie:P Popełniłam wiele błędów jak już pisałam przy Insanity( a przecież biorąc się za program moim celem było budowanie wytrzymałości i siły), był to pierwszy program od Beachbody. Co do P90X spoglądam na spektakularne efekty treningów, jednak problem stanowi brak możliwości zainstalowania drążka Y.Y Co do body beast: na chwilę obecną posiadam w domu ławeczkę, sztangę i hantle. Jak pisałam nie posiadam tylko a raczej nie mam możliwości zainstalowania drążka. Zastanawiałam się również nad p90x3 ale tutaj pytanie kolejne: rzeczywiście wyłącznie pod względem czasowym różni się od swojej "matki" tudzież p90x?
Les Mills Combat już miałam okazję wypróbować: to co mnie przekonało do niego, jest niewątpliwe inspiracja sztukami walki( szczególnie Muay Thai!). Les Mills Pump ponoć w wielu klubach cieszy się popularnością wśród obu płci, dlatego też zwróciłam na niego uwagę. Jak wrażenia po całym programie Pump?

Pozdrawiam :)
Belial
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez wicherek1989 » 2014-05-09, 09:16

No p90x-3 jest bardziej ruchliwe, nie ma tyle przerw między ćwiczeniami no i z jednego do drugiego szybciej się przechodzi więc czasu mniej, mniej Tony gada :-) ja p90x-3 bardzo polecam :-)
wicherek1989
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez sekcja.zwlok » 2014-05-09, 09:54

Całego Pump nie robiłam, ale jak na mój gust za szybkie tempo, za mało możliwości manipulowania obciążeniami żeby można na tym jakąś porządniejszą masę zrobić. Zresztą ten pośpiech często sprawia, że ćwiczenia mało dokładnie się robi (co dobrze widać na zajęciach w polskich klubach). Les Mills Combat bardzo lubię, ale jak dla mnie to pod cardio podchodzi bardziej.
Chociaż wiadomo, dieta i tak będzie miała kluczowe znaczenie. W Body Beast tak jak w P90X istnieje możliwość zastąpienie podciągania ćwiczeniami z gumami. I to jest chyba na prawdę taki najbardziej ukierunkowany na budowę mięśni program z wszystkich ze stajni Beachbody.
Tutaj można już bardzo dobrze manipulować obciążeniami ale trzeba wziąć pod uwagę, że się zmieniają co serie i od skręcania tych hantli co chwile można pyerdolca dostać :-D Dlatego ja używam zawsze minimum 3 zestawów hantli. Nie mówię, że się nie da ale jest to upierdliwe bo czasem przerwy są króciutkie a człowiek ledwo już się rusza a zamiast odpoczynku musi dodatkowo żelastwo przerzucać. Ja nawet ławeczkę wymieniłam żeby szybciej skos móc zmieniać bo na dłuższą metę z moją starą było to bardzo upierdliwe :-)

P90X3 nie robiłam więc nie doradzę co lepiej. Na pewno krótsze jest nieco niż BB.
sekcja.zwlok
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Belial » 2014-05-09, 18:52

Z tego co czytałam czasowo jest zdecydowanie korzystnie w porównaniu do P90X. Na szczęście "jakością" nie odbiega(ponoć), w każdym razie chyba jednak po 3 z kolei "testowym" treningu les mills pump zrezygnuję: trochę "za babskie" podrygiwanie sztangą, raczej niewskazane przy mojej wadze i celu(a jak pisałam celem moim nie jest redukcja). W każdym razie dziękuję i tak za życzliwość tutaj mi okazaną i pójdę za poradą wybierając P90X3, ew. urozmaicając to wspominaną jogą: http://www.alikamenova.com/ Swoją drogą polecam! Czas więc poświęcić weekend na rozpisanie planu wraz z wprowadzeniem zmian żywieniowych^^ Na razie ekspander, potem może uda mi się wykombinować( bez kręcenia nosem przez domowników) drążek.
Belial
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Americanboy80 » 2014-05-14, 18:26

sekcja.zwlok napisał(a):Całego Pump nie robiłam, ale jak na mój gust za szybkie tempo, za mało możliwości manipulowania obciążeniami żeby można na tym jakąś porządniejszą masę zrobić. Zresztą ten pośpiech często sprawia, że ćwiczenia mało dokładnie się robi (co dobrze widać na zajęciach w polskich klubach). Les Mills Combat bardzo lubię, ale jak dla mnie to pod cardio podchodzi bardziej.
Chociaż wiadomo, dieta i tak będzie miała kluczowe znaczenie. W Body Beast tak jak w P90X istnieje możliwość zastąpienie podciągania ćwiczeniami z gumami. I to jest chyba na prawdę taki najbardziej ukierunkowany na budowę mięśni program z wszystkich ze stajni Beachbody.
Tutaj można już bardzo dobrze manipulować obciczęści samochodowe warszawa papierowe torby
ążeniami ale trzeba wziąć pod uwagę, że się zmieniają co serie i od skręcania tych hantli co chwile można pyerdolca dostać :-D Dlatego ja używam zawsze minimum 3 zestawów hantli. Nie mówię, że się nie da ale jest to upierdliwe bo czasem przerwy są króciutkie a człowiek ledwo już się rusza a zamiast odpoczynku musi dodatkowo żelastwo przerzucać. Ja nawet ławeczkę wymieniłam żeby szybciej skos móc zmieniać bo na dłuższą metę z moją starą było to bardzo upierdliwe :-)

P90X3 nie robiłam więc nie doradzę co lepiej. Na pewno krótsze jest nieco niż BB.

Ja będę robił tak samo
Americanboy80
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez mekadragon135 » 2014-05-15, 23:49

dobry sposób, zabieram sie do roboty:)
mekadragon135
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez halibut108 » 2014-05-21, 15:23