Dzienniki Treningowe

Walka z ...

Jesteś właśnie w trakcie któregoś programu? Prowadź własny dziennik i informuj nas na bieżąco!

Moderator: sp4rk

Walka z ...

Postprzez Saddam » 2014-01-12, 19:05

Witajcie!
Jestem Łukasz. Mam 31 lat, 188 cm wzrostu i jakieś 40 kg nadwagi - ważę 120kg obecnie.
Opis wszystkiego co doprowadziło mnie do takiej wagi zająłby byt dużo czasu i miejsca, postaram się więc objaśnić to na szybko.
Dzieciństwo i dojrzewanie pamiętam jako wesołe i pełne ruchu. Nigdy nie miałem problemów z nadwagą i sprawnością, nigdy też nie zwracałem uwagi na to co jem i piję - jadłem dużo, zwykle niezdrowo, tony słodyczy i napojów uznanych za szkodliwe a mimo to nie tyłem.
Problemy zaczęły się gdy rozpocząłem pracę w piekarni jako pomoc biurowa - nagle przez pół dnia siedziałem, jedząc przy tym dużo produktów mącznych, miałem o wiele mniej ruchu i nauczono mnie pić piwo, którego wcześniej nie lubiłem.
Na efekty nie trzeba było długo czekać, choć rozmiar klęski mnie poraził. Uwierzcie, że nie zauważyłem kiedy tak strasznie przytyłem - a stało się to w przeciągu ok. 2-3 lat - waga z moich 72kg wskoczyła na 110... Dramat...

W tym czasie pojawiać się również zaczęły problemy z pamięcią, sennością, brakiem koncentracji i ogólnym zmęczeniem ale ignorowałem je, myśląc, że to moje lenistwo.
Próbowałem większości diet dostępnych w gazetach, książkach i internecie, ale jedyne co mi po nich zostawało to coraz większa waga. Chodziłem także na siłownię, zrobioną wraz z kumplami w piwnicy jednego z nich, ale mimo zaangażowania i dobranej diety, nie uzyskałem praktycznie żadnych efektów.
Zapisałem się nawet na grupowe odchudzanie, prowadzone pod kątem reklamy i sprzedaży wyrobów pewnej firmy, ale również tam chudłem tylko na początku, potem zaś waga albo stała albo znów szła w górę. Przyznać jednak muszę, że spotkania te dla innych były owocne - ludzie chudli jak trzeba. Żona moja na tych kursach zrzuciła 16kg,znajoma 18. Ja nie chudłem.

Przełomem w moim życiu była chwila, kiedy odebrałem wyniki badań genetycznych, w styczniu zeszłego roku. Okazało się, że mam chorobę genetyczną, stosunkowo popularną wśród mężczyzn a jednym z jej głównych objawów jest brak lub bardzo niska produkcja podstawowego męskiego hormonu - testosteronu.
Wiadomość ta, z początku druzgocąca, była też niejako punktem zwrotnym - wtedy to dowiedziałem się, co tak naprawdę mi było, co sprawiało, że nie mogłem schudnąć, że nie miałem mięśni, że mam nieco inną budowę ciała niż moi koledzy...
Od pewnego czasu przyjmuję testosteron - w dawkach leczniczych - nareszcie czuję, że żyję! Już nie jestem wciąż senny, nie mam problemów z pamięcią, w kąt wyrzuciłem nieśmiałości lęki przed wszystkim.

Aby w pełni czerpać z życia, chciałbym jeszcze "tylko" schudnąć i być bardziej wysportowanym.
Mam wielką nadzieję, że program P90X3 mi w tym pomoże.
Zacząłem 06.01.2014 i jeszcze trwam.
Trzymajcie kciuki!
Saddam
Użytkownik
Użytkownik

Re: Walka z ...

Postprzez TuruTuru » 2014-01-12, 20:41

Przede wszystkim witaj na forum ;-)

Ciekawa historia. Najważniejsze, ze masz za sobą już ten etap opamiętania. Teraz powinno być już tylko lepiej. Tyle o ile będziesz w tym trwał, w swoich postanowieniach. :-)

Trzymam kciuki :-)
TuruTuru
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Saddam » 2014-01-12, 21:50

Pierwszy tydzień za mną, nie jest łatwo, w zasadzie każde ćwiczenie sprawia mi dużo trudności. Nie poddam sie jednak, nie tym razem
Saddam
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez DeathEnder » 2014-01-13, 07:55

Nie martw się. Ja też na początku swojej walki miałem sporą nadwagę. Ważyłem prawie 100 kg i też każde ćwiczenie sprawiało mi ogromną trudność. Ale patrząc wstecz dwa lata stwierdzam, że było warto. Ty to samo będziesz uważał. Ja zmieniłem swoje życie o 180 stopni i mega się z tego cieszę, że już nie jestem skapcaniałym grubaskiem w średnim wieku.
Finis Coronat Opus
DeathEnder
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Ivka78 » 2014-01-13, 08:14

Trzymam mocno kciuki i za Ciebie, i za siebie i za wszystkich na tym forum. Będzie dobrze i będziesz lasek:-)
:-)
Ivka78
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Aggs » 2014-01-13, 19:53

Wytrwałości życzę :-) Dobrze, że udało ci się wykryć co jest przyczyną. Jest też kilka sposobów na naturalne podwyższenie poziomu testosteronu, m.in. treningi siłowe, krótkie ale intensywne treningi wydolnościowe(HIIT), wyeliminowanie z diety cukru, czytałam też, że BCAA podnosi poziom testosteronu (oczywiście w połączeniu z treningami).
http://subiektyw-nie.blogspot.com/ włóczęgi po różnych dziwnych miejscach
Aggs
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Saddam » 2015-03-04, 21:06

Witajcie!
Temat aktualny.
Rok temu pokonały mnie infekcje, dziś wracam zmotywowany i zaczynam od nowa.
Problem aktualny, 120kg, 30 do zrzucenia.
Na razie tyle.
Saddam
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez sp4rk » 2015-03-04, 23:29

Czekam na pierwsze efekty ;-)
To trzeba robić, nie ma że boli bo nic nie przychodzi bez woli...
sp4rk
Administrator
Administrator

Postprzez wicherek1989 » 2015-03-19, 21:59

Powodzenia :)
wicherek1989
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez mucha10 » 2015-07-28, 10:59

Fajnie, dzięki, przyda mi się ;)