Przepisy

Makaron ze szpinakiem :)

Zdrowe przepisy

Moderatorzy: sp4rk, Ariel

Makaron ze szpinakiem :)

Postprzez TerazJa » 2013-03-13, 14:38

Uwielbiam gotować i kosmetykować się więc mam kilka ciekawych i sprawdzonych przepisów.

Dzisiaj makaron razowy ze szpinakiem :P

podaję ilości dla diety na redukcję (zresztą aż tak się nie znam). Możecie pokombinować.

2/3 szklanki makaronu razowego (ja na redukcji daję 1/2 szklanki),
pół opakowania szpinaku świeżego,
pół małej cebulki,
2 ząbki czosnku,
2 łyżki jogurtu naturalnego.

Na oliwie dusimy 3-4 min na małym ogniu cebulkę (może to być kostka drobna lub piórka), dodajemy zgniecione ząbki czosnku, dodajemy szpinak (umyty i pokrojony), dusimy 13 min.

W tych 13 min powinien już być przygotowany makaron :-P

Do szpinaku dodajemy makaron i 2 łyżki jogurtu, lekko niech smaki się połączą, 2-3 na małym ogniu :-) Można doprawić białym pieprzem :)

Zdjęcia nie mam, ale dla mnie jest to szybki i pyszny obiad. Smakuje również na zimno.
TerazJa
Użytkownik
Użytkownik

Re: Makaron ze szpinakiem :)

Postprzez DeathEnder » 2013-03-14, 07:31

Uwielbiam szpinak jak i makarony. Ale jest mały problem w tym daniu. Praktycznie minimalna ilość białka :-(
Finis Coronat Opus
DeathEnder
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez TerazJa » 2013-03-14, 10:20

Można dodać serka wiejskiego (pół opakowania) ale pierw go zmiksować blenderem, zamiast jogurtu... :) i polać na szpinak. Albo dodać do jogurtu białko jajka, rozstrzepać i podgotować.
Mogę podać przepis na wysokobiałkowy serniczek :-P
TerazJa
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez TuruTuru » 2013-03-14, 15:37

Możesz dodać np. pierś z indyka pokrojoną w kostkę, albo zmieloną. Ja tak ostatnio zrobiłam. I niestety nawet się tym nie najadłam, bo inni domownicy mi podjedli :/ Ale ogólnie pycha. Połączenie szpinaku z czosnkiem, sokiem z cytryny jest mega.

Ja czasem dodaje mozzarelli.

No i u mnie bez makaronu :P
TuruTuru
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Przepisy