Suplementacja

Żel energetyczny

Spalacze tłuszczu, odżywki białkowe i wszelkie "wspomagacze", które pomagają nam w czasie diety.

Moderatorzy: sp4rk, Ariel

Żel energetyczny

Postprzez Mike » 2012-05-06, 14:44

Już niedługo czeka mnie egzamin do Policji. Odbędzie się o 8 rano, a ja niestety mam o tej porze najmniej energii na trening. Zdecydowanie lepsze efekty mam w późniejszych godzinach.

Zastanawiam się nad doładowaniem energii dzięki żelom energetycznym (naprawdę będę potrzebował kopa) - czytałem, że są skuteczne.
Ciekawi mnie tylko, czy taka skuteczność tyczy się głównie aktywności o wydłużonym czasie czy może być również przydatna np w sprincie. Wiecie o co mi chodzi.
Będzie to bieg z przeszkodami, elementami akrobatyki i w końcowej fazie z biegiem wahadłowym (czas: ok. 1,5 min).

W przypadku maratonów energia z takich żelów rozkłada się na dłuższy czas, ja potrzebuje żelu który da powera w konkretnym momencie. Propozycje?
Things don't always work out the way you'd like.
When you don't give up,
YOU CANNOT FAIL!
Mike
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Tumasz86 » 2012-05-06, 22:11

Hej. Jak biegam na treningach 15km + to biorę wtedy taki żelik. Spożywam go na ok 8-9 km i po ok 10 min dostaje "kopa energetycznego". Według mnie możesz zjeść żel jakies 15-20 min przed testem. Ewentualnie jakieś Carbo z rana Ci pomoże. Prztestuj najlepiej na sobie poranne działanie żelu i/lub Carbo.
Pozdro.
Łzy dadzą Ci współczucie. POT - REZULTATY!

AMAT VICTORIA CURAM
Tumasz86
Moderator
Moderator

Postprzez Mike » 2012-05-07, 06:12

Dzięki.
Czytałem, że najlepiej wcześniej przetestować, żeby nie mieć problemów.
W tej chwili już zastanawiam się nad ustawieniem diety na jakieś 2 dni przed egz.
Obecnie to głównie dieta białkowa, przypuszczam, że wcześniej będę musiał przestawić się na węglowodany, aby mieć więcej energii. Niestety nigdy nie ustawiałem diety aby czuć się lekko i jednocześnie mieć energię, więc nie wiem za bardzo jakie produkty żywieniowe zastosować.

Niestety nie wiem, gdzie szukać informacji odnośnie przygotowań dietetycznych do zawodów (sprinterskie, dystans 400m) :cry:
When you don't give up,
YOU CANNOT FAIL!
Mike
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Gerard » 2012-05-07, 14:17

Daj znać jak Ci poszło na tych testach bo zastanawiam się czy też nie iść do Policji, w dobie coraz większego bezrobocia.
"Akceptuje tylko zwycięstwo i walkę do samego końca. Nie ważne jak ciężko będzie. Moje serce i mój umysł będą pchać mnie do walki, gdy moje ręce i nogi będą zbyt słabe"
Gerard
Moderator
Moderator

Postprzez Mike » 2012-05-07, 17:22

Ok.

Kupiłem te żele:
http://www.runplanet.pl/nutrend/294-nut ... k-75g.html
http://www.runplanet.pl/squeezy/660-squ ... 25-g-.html

Zastanawiam się jak je zastosować. Drugi podobno szybko daje kopa, pierwszy wolniej.
Jeśli chodzi o drugi to na pewno ok 20 min. przed egz.
When you don't give up,
YOU CANNOT FAIL!
Mike
Użytkownik
Użytkownik

Re: Żel energetyczny

Postprzez Maciej_MMA » 2015-06-08, 15:09

Ja stosowałem te podczas, a czasem przed treningiem
https://www.kulturystyka.sklep.pl/p/114 ... z-kofeina-
nie wiem, czy to może tylko działanie na psychikę, ale czułem znacznie większego powera :)
Maciej_MMA
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Suplementacja