Odżywianie

domowe obiadki

Ogólna dyskusja na temat poprawnego odżywiania.

Moderatorzy: sp4rk, Ariel

domowe obiadki

Postprzez Maruda » 2013-12-09, 21:16

Witam
Mam pytanie odnosnie domowych obiadow.
Czy musze calkowicie odstawic np
-kotlety mielone, schabowe? bo wiadomo smazone na tluszczu
-uwielbiam chleb w jajku czy on tez jest niewskazany?
-rosol ze swojej kury( wiadomo tluszcu troche jest)
- pierozki tez lubie odgrzac na patelni :roll: :

z gory dziekuje za odpowiedzi :lol:
Maruda
Użytkownik
Użytkownik

Re: domowe obiadki

Postprzez Aggs » 2013-12-10, 13:58

Nieee.... z tym tłuszczem jest tak, że raczej trzymać się z daleka od rzeczy smażonych w głębokim tłuszczu i ogólnie kwasów tłuszczowych trans, ale tak podsmażane na patelni nie są aż takie straszne. A rosół, to już w ogóle - sądzę że od samego rosołu, choćby nie wiem jaki tłusty był, jeszcze nikt nie utył ;-)

Tłuszcz nie jest zły, jest w diecie potrzebny, chociaż niekoniecznie w nadmiarze (ale to raczej kwestia zwiększania się liczby kcal niż samego tłuszczu). Przede wszystkim trzymaj się w miarę swojego zapotrzebowania na białka/węglowodany/tłuszcze, nie przekraczaj też swojego zapotrzebowania kalorycznego (chyba że robisz masę) i tyle.

Generalnie chodzi o to, że organizm kiedy dostaje więcej kalorii niż potrzebuje, to nadmiar odkłada "na później". Kiedy dostaje za mało - korzysta ze zgromadzonych zapasów. Generalnie nie ma większego znaczenia z jakich źródeł te kalorie... Sprawa się zaczyna komplikować w przypadku białka/węgli/tłuszczy, chociaż nie oznacza to, że jedząc tłuszcz, stajemy się tłuści ;-) sporo ludzi radzi sobie bardzo dobrze na wysoko tłuszczowej diecie (oczywiście trenując do tego, a nie siedząc przed TV z paczką chipsów ;-)).

Kiedy będziesz się w 100% zdrowo odżywiał, ale będziesz jadł za dużo, to i tak będziesz tyć. Od samego zdrowego jedzenia się nie chudnie. Oczywiście nie chodzi mi o to, że można "żreć co tylko w łapy wpadnie". Zdrowe jedzenie po prostu jest... zdrowe. Jest lepszym paliwem dla naszego ciała, zwłaszcza kiedy trenujemy niż np. fast foody. Jest też mniej kaloryczne.
http://subiektyw-nie.blogspot.com/ włóczęgi po różnych dziwnych miejscach
Aggs
Użytkownik
Użytkownik

Re: domowe obiadki

Postprzez Maruda » 2013-12-10, 16:41

Wielkie dzieki za bardzo oobszerna odpowiedz, dokladnie tego bylo mi trzeba :-) :lol:
Maruda
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Odżywianie