Odżywianie

Regeneracja po wysiłku

Ogólna dyskusja na temat poprawnego odżywiania.

Moderatorzy: sp4rk, Ariel

Regeneracja po wysiłku

Postprzez puerta27 » 2012-01-26, 21:28

Co polecacie na regenerację organizmu po wysiłku? 2 lata temu zacząłem p90x bez diety i po tygodniu myślałem, że umrę, co mnie zniechęciło. Teraz planuję to zacząc solidnie. Układam dietę, i chciałbym się dowiedziec jakie składniki odżywcze przyspieszają proces regeneracji.
puerta27
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez sp4rk » 2012-01-26, 21:34

BCAA pite przed treningiem, kreatyna po treningu razem z białkiem. Białko można zastąpić pełnowartościowym posiłkiem, który niestety nie zawsze idzie zjeść tak szybko jak to jest potrzebne po samym wysiłku. Najważniejsza jest sama dieta oraz porządny sen. Żadne suplementy ci tego nie zastąpią. Oraz sam fakt, że odpuściłeś po tygodniu świadczy raczej o tym, że nie dałeś radę przezwyciężyć pierwszych 2 tygodni programu, które są najcięższe i później idzie już z górki. Tak jak ci napisałem w poprzednim topicu, rozpisz porządnie dietę, poprawimy ci ją w miarę możliwości. Jeśli będziesz chciał do tego dodać jakieś suplementy to też weźmiemy to pod uwagę. Poczytaj też trochę forum.
To trzeba robić, nie ma że boli bo nic nie przychodzi bez woli...
sp4rk
Administrator
Administrator

Powrót do Odżywianie