Newsy-Portal

?

Moderatorzy: sp4rk, Ariel

?

Postprzez sp4rk » 2012-02-22, 18:44

Obrazek

Większość Użytkowników rejestruję się na forum z jednego głównego powodu. Chcą się zmienić i liczą na to, że któryś z programów treningowych w końcu im w tym pomoże. Odpowiedź kieruję głównie do osób, które jeszcze nie spróbowały swoich sił: Jeśli masz na tyle silnej woli żeby przetrwać 60-90 dni, to dobrze trafiłeś. Programy typu: P90X, Insanity itd. nie są programami dla ludzi, którzy wiedzą jak ćwiczyć na siłowni, sami sobie rozpisują dietę i ogólnie kulturystyka jest ich pasją. Ta grupa ludzi już jakiś czas temu zrozumiała, że nie warto mieć zepsute życie przez złe odżywianie i brak aktywności fizycznej.

Jeśli podejmiesz się wyzwania, to mogę ci obiecać dwie rzeczy.
1. Będziesz cholernie zadowolony z siebie.
2. Przez pierwsze dwa tygodnie będzie na prawdę ciężko.

Później już widzisz efekty i to Cię nakręca do dalszej pracy nad sobą. Wiele osób już ćwiczy od miesięcy i to od nich uzyskasz pomoc na forum.

"The only time it's too late to change yourself, is when your dead. Until then, your just making excuses or lying to yourself!"
Ostatnio zmieniony 2012-02-22, 19:31 przez sp4rk, łącznie zmieniany 1 raz
To trzeba robić, nie ma że boli bo nic nie przychodzi bez woli...
sp4rk
Administrator
Administrator

Postprzez Cezz » 2012-02-22, 19:30

dzięki! Bardzo motywujący post! Niedługo zakładam tutaj własny dziennik treningowy :)
Cezz
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mike » 2012-02-23, 11:53

Z jednym się nie zgodzę.
Programy typu: P90X, Insanity itd. nie są programami dla ludzi, którzy wiedzą jak ćwiczyć na siłowni, sami sobie rozpisują dietę i ogólnie kulturystyka jest ich pasją.

Z siłownią mam do czynienia od wielu lat. Niestety monotonia treningów kulturystycznych wręcz mnie dobijało w związku z czym dosyć często robiłem spore przerwy od treningów.
Zwyczajnie nudziłem się. Kobiety mają aerobik, szukałem czegoś podobnego dla faceta. Dopiero od niedawna powoli dochodzą do nas z zachodu treningi typu Boot Camp. Tae Bo, Insanity, P90X są czymś czego szukałem, co przełamuje monotonnie zwykłego treningu.

Zadajmy sobie pytanie: Jak wiele facetów trenuje w podobny sposób w fitness clubach? Raczej niewielu. Jeżeli chodzi o treningi tego typu to u siebie w mieście spotkałem się tylko z Tae Bo i Body Pump. Ale ilu facetów na to chodzi - jeden max dwóch na grupę.
Nie wiem jak jest teraz, ale do niedawna jak jeszcze chodziłem ze znajomymi na siłownię, takie treningi były wręcz określane mianem "gejowskie" :-). Oczywiście pewnie wszystko zależy od siłowni i osób ćwiczących.

Zebranie grupy facetów na sali i trenowanie w ten sposób byłoby czymś interesującym.
Things don't always work out the way you'd like.
When you don't give up,
YOU CANNOT FAIL!
Mike
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez biger » 2012-02-23, 12:16

Cóż ja też trenowałem dość długo było pływanie ,judo, boks. I sporo czasu spędzonego w siłowni ,ale wtedy chciałem być jak największy i brać jak największe ciężary (bo wszyscy tak mieli i nawet byłem w tym dobry).. Teraz uważam to za wielki błąd i śmiało mogę powiedzieć że nie wielkość mięśni, a ich wygląd i estetyka tak naprawdę się liczy.. Mam nadzieje że osiągnę to właśnie dzięki takim ćwiczeniom jak P90X i podobnym.. Moim zdaniem faceci uprawiający fitness, wyglądają dużo lepiej niż ci przerośnięci bigorektycy napakowani koksem.. Ale to tylko moje zdanie...
bylem już na szczycie spadłem na dno a teraz muszę tam wrócić
biger
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mike » 2012-02-23, 12:49

Zgadzam się,: estetyczny wygląd, gibkość.

Kulturyści wyglądali dobrze za czasów Rega Parka czy Steve'a Reeves'a, kiedy to pomijając sam trening na siłowni dołączano elementy gimnastyczne i inne uzupełniające sporty. Za czasów Arnolda interesująca budowę miał jeszcze Frank Zane.
When you don't give up,
YOU CANNOT FAIL!
Mike
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Gerard » 2012-02-23, 18:03

Ja pamiętam że na początku jak mówiłem ludziom o P90X że jest to taki fitness dla mężczyzn i kobiet to się śmiali z tego i dosyć sceptycznie podchodzili do tego. Teraz zdarza się że piszą do mnie ludzie którzy mówią że ćwiczą na siłowi od lat-miesięcy i nigdy nie mieli takiego wycisku jak podczas P90X :mrgreen:
"Akceptuje tylko zwycięstwo i walkę do samego końca. Nie ważne jak ciężko będzie. Moje serce i mój umysł będą pchać mnie do walki, gdy moje ręce i nogi będą zbyt słabe"
Gerard
Moderator
Moderator

Postprzez biger » 2012-02-23, 18:32

Zaprosiłem raz kolegę do siebie z którym ćwiczyłem od lat na siłowni ja przestałem, on macha żelastwem nadal. Akurat miałem do zrobienia kenpo X i chciał spróbować, cóż nie dotrwał do połowy a widziałem że się starał. Rozciągnięcia zero a zmachał się ( waży ok 100kg ja w przybieżeniu 120 kg ) ja dokończyłem trening do końca a on padł w połowie.. Teraz sam mówi ze musi nad sobą popracować.. Tak kończy się właśnie obranie tylko jednego kierunku.. Dlatego mnie osobiście urozmaicone P90X tak się podoba :mrgreen:
bylem już na szczycie spadłem na dno a teraz muszę tam wrócić
biger
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mike » 2012-02-24, 13:52

W "zdrowym wyglądzie" liczy się wszechstronność. To tak jakby kulturysta trenował tylko klate i bicepsy - wiadomo jak to będzie wyglądać po kilku latach.
When you don't give up,
YOU CANNOT FAIL!
Mike
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez drMarthens » 2012-02-26, 17:12

Zgadzam się, sam trenowałem różne sporty+siłka ale kiedy czasu wolnego coraz mniej łatwiej utrzymac formę poprzez fitness :-D bardziej wszechstronnie :mrgreen:
WYMAGAJ OD SIEBIE nawet gdyby inni nie wymagali od Ciebie!
drMarthens
Użytkownik
Użytkownik

Re: ?

Postprzez blackrose » 2013-10-04, 13:46

dzięki! Bardzo motywujący post! Niedługo zakładam tutaj własny dziennik treningowy :)
blackrose
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Newsy-Portal