Insanity

ile kalorii przy treningu

Program treningowy zaprojektowany przez trenera Shaun T. jest intensywnym programem MAX interval. Spalaj tłuszcz na wysokich obrotach.

Moderator: sp4rk

ile kalorii przy treningu

Postprzez bubusie13 » 2013-07-05, 23:31

witam
jestem na etapie ostatniego tygodnia p90x,ale przerwalam go na rzecz insanity.
mam pytanie o ilosc kalorii,ktore powinnam zjadac dziennie.
zaczynajac p90x obliczylam,ze dzienna dawka to 1800kalorii.
trzymam twardo diete,waze kazdy skladnik posilkow. zachowuje przewage bialka nad weglowodanami(przynajmniej staram sie ja zachowac)wyeliminowalam tluszcze z diety niemal calkowicie.
jednak tkanka tluszczowa po mimo intesywnego 3 miesiecznego treningu nie znikla zadowalajaco...widac spore zmiany,ale nie jestem usatysfakcjonowana...byl okres kiku tygodni,ze zmniejszylam ilosc kalorii do 1600 a czasmai nawet 1500 ale bylam za bardzo przemeczona wiec powrocilam do pierwotnej ilosci i czuje sie o wiele lepiej.
po 3 miesiacach p90x (cwiczenia wykonywane sumiennie)moja waga i wymiary nie zmienily sie.
nie wiem co robie zle.
od kilku dni cwicze insanity i nie chce popelniac bledow z p90x.
moja waga to 65kg,wzrost 178cm...wiek 32lata(to chyba tez ma znaczenie podczas wyliczania kalorii)
a to zestaw pytac:
-jakie jest minimum kalorii,ktore powinnam spozywac
-ile kalorii spala sie podczas przecietnego treningu insanity
-moze mace jakies sugestie zywieniowe(co z czym jesc,czego nie mieszac..itp)
dodam,ze codziennie pije bialko 20g,bcaa 10g i dodalam sobie jeszcze tabletki termo fat burner by wspomoc spalanie tkanki tluszczowej(desperacja)...
-czy musze twardo trzymac sie planu treningowego czy moge sobie wybrac kilka filmikow,ktore bede cwiczyc na zmiane.
-czy moge cwiczyc insanity 2x dziennie? trenuje zawsze rano,zaraz po wstaniu,przed sniadaniem,zastanawialam sie o dodaniu kolejnego treningu na wieczor...ale czy to ne spowoduje przetrenowania...
-czy sa jakies triki wspomagajace spalanie...slyszlam kiedys cos o lykaniu aspiryny..:p
-slyszeliscie kiedys o czyms takim jak "cheat day" lub "cheat meal"
prosze poradzcie jak sie odzywiac by wspomoc spalanie,a przynajmniej nie przeszkadzac w nim :p :)
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Re: ile kalorii przy treningu

Postprzez bubusie13 » 2013-07-07, 16:41

troche poczytalam i chyba wiem gdzie blad popelnilam podczas treningow p90x...podczas cwiczen kardio staralam sie miec jak najwyzszy puls,ale nie doczytalam,ze za wysoki tez nie jest wskazany...miewalam 170-180,a z tego co widze powinien byc znacznie nizszy :p
przejrzalam zapiski z posilkow i okazalo sie,ze zjadam troche za duzo karbsow,mniej wiecej 45%bialka,50% weglowodanow i 5% tluszczu...to tez musze skorygowac...
szkoda,ze tu taka cisza,sadzilam,ze ktos rzuci jakims pomyslem,a tu cisza...no nic,trza se samemu radzic :(
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez grzeltom » 2013-07-08, 08:09

Simka,
ja nie ćwiczę Insanity (tylko P90X)bo nie mam takiej potrzeby ale
jeżeli chodzi o zapotrzebowanie kaloryczne to w twoim wypadku się nie określę ale jak piszesz że poniżej 1800 czujesz się słabo tzn że te 1800 dla Ciebie jest ok,
nie wiem jak tam dieta Insanity ale przy P 90 X masz rozpiskę jakie powinne być proporcje a pamiętaj że w późniejszych fazach przewaga węglowodanów nad białkami w tym treningu wzrasta. Węgle to energia na ćwiczenia - może tu masz jakiś błąd?
ile kalorii spalasz podczas treningu to dowiesz się z pulsometru,
co do INSANITY to nie wiem jak z planem mysisz poczytać
czy ćwiczyć 2 razy dziennie - raczej nie Insanity to z tego co mi wiadomo typowe cardio czyli jeżeli będziesz ćwiczyc 2 x to się zajedziesz,
-triki spalania tłuszczu???? pierwsze słysze chyba że dieta + trening
cheat day - słyszałem ale pamiętaj że to nie śmieciowe żarcie a raczej trochę więcej kalorii raz w miesiącu,
Nie wim dlaczego przerwałas ostatni tydzień P 90 X !!!!! został ci tydzień !!!! a radość z zakończenia całego programu bezcenna :D
grzeltom
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bubusie13 » 2013-07-10, 20:23

grzeltom...przerwalam p90x,bo przestal byc dla mnie :) a satysfakcje mam,bo nie porzucilam treningow,ale przenioslam je na inny level i po tygodniu insanity widze,ze znacznie wyzszy...dla mnie wyzszy :)
p90x byla dla mnie rozgrzewka przed insanity,cwicze by spalic tkanke tluszczowa,a bicepsy,tricepsy i inne garzety to tylko taki bonus :) przeszlam p90x,pokonalam go i siebie,jestem naprawde dumna z tego co zrobilam..moj maz tez nie zakonczyl p90x(cwiczylismy razem) tylko zaczal cwiczyc wybrane dni z p90x,bo on spalil co mial spalic,a zalezy mu na rzezbie wiec teraz pominal recovery week i od razu przerzucil sie na cwiczenia silowe(p90x),ale czy to znacyz,ze nie ukonczyl programu? :)
co do moich pytan to pogrzebalam troche i znalazlam odpowiedzi na swoje pytania..
dla zainteresowanych www.myfitnesspal.com swietna strona...wpisuje sie swoje parametry,tryb zycia i rodzaj treningu(ilosc spalonych w nim kalorii),a komputer sam wylicza dzienne zapotrzebowanie na makroskladniki...a co wazneijsze sam wylicza ile czego mamy w danej ilosci pozywienie(bialka,weglowodany itp.) np.wpisuje,ze zjadlam 80g jablka,a on sam wylicza ile tam bylo bialka,weglow,blonnika i pokazuje ile ich jeszcze moge dzisiaj zjesc...rewelka :)
a co do insanity to podczas 1 treningu spala sie okolo 500-600 kalorii...czasami nawet wiecej :)
dzieki pap
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez DeathEnder » 2013-07-11, 06:12

Używam myfitnesspal od ponad pół roku i też sobie bardzo chwalę. Nadmienię, że jest też wersja mobilna co jest mega dużym ułatwieniem. Dodatkowo ma opcję barcodescanera, tzn. że nie trzeba wpisywać produktu tylko wystarczy zeskanować jego kod kreskowy za pomocą aparatu z telefonu.
Finis Coronat Opus
DeathEnder
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bubusie13 » 2013-07-11, 10:55

death ender...mam pytanko skoro siedzisz w temacie...
przy insanity spalam okolo 500-650 kalorii i to wpisuje w myfitnesspal i wtedy pieknie mi wychodzi zapotrzebowanie dzienne 1860 kalorii...jednak w czwartki jest cardio recovery gdzie spalam tylko 100calorii i myfitnesspal wylicza,ze moge zjesc tylko 1300kalorii...i teraz nie wiem co robic,bo przy p90x bez wzgledu na to czy dzien jest treningowy czy nie to przysluguje mi 1800kalorii...
500 kalorii roznicy to bardzo duzo,zwlaszcza dla takiego pasibrzuszka jak ja...nie bede sie oszukiwac ani maltretowac glodowka,nie po to tyle cwicze wiec wiem,ze zjem te 1800kalorii,ale pojawia sie pytanie czy dorzucic dodatkowy trening za 500 kalorii czy odpuscic i isc zgodnie planem insanity...jak radzisz?
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez DeathEnder » 2013-07-11, 11:22

Zjedz te 1800 kalorii. To i tak jest na tyle skromnie, że będzie ten dzień na zero. Ogólnie widzę, że w myfitnesspal masz za bardzo ucięte kalorie. Pamiętaj, że każdy organizm ma jakieś zapotrzebowanie dzienne. Jeżeli Ty bez treningu Insanity masz jeść 1300 kcal tzn. że program już Ci odjął od zapotrzebowania dziennego jakąś ilość kalorii. Do tego 500-650 spalone z treningu już daje spory ujemny bilans kaloryczny.
PS.: Ile zaznaczyłaś, że chcesz tygodniowo chudnąć?
Finis Coronat Opus
DeathEnder
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bubusie13 » 2013-07-11, 16:15

wybralam opcje wyposrodkowana...1.5 pounds.moze za duzo i dlatego ucielo mi tyle kalorii..
jak zaczynalam cwiczyc p90x to z ichniejszych obliczen dzienne zapotrzebowanie wyszlo mi 1800kalorii i staralam sie tego trzymac...przy myfitnesspal zauwazylam podobne wyliczenia,bo gdy przejde treninf insanity 500-650 kalori spalonych to program automatycznie pozwala mi zjesc 1860,praktycznie tyle ile wyszlo mi w wyliczeniach p90x,wiec uznalam to poprawne dane...ale tak jak pisalam,dzisiejszy dzien to tylo recovery i marne zuzycie kalorii,a program nie potraktowal pozostalych treningow jako nadwyzke z calego tygodnia...no nic,swiat sie nie zawali jak w obliczeniach bedzie jakis blad :)
dzieki wielkie za pomoc :)
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vai93 » 2013-07-24, 22:58

bubusie13 napisał(a):troche poczytalam i chyba wiem gdzie blad popelnilam podczas treningow p90x...podczas cwiczen kardio staralam sie miec jak najwyzszy puls,ale nie doczytalam,ze za wysoki tez nie jest wskazany...miewalam 170-180,a z tego co widze powinien byc znacznie nizszy :p
przejrzalam zapiski z posilkow i okazalo sie,ze zjadam troche za duzo karbsow,mniej wiecej 45%bialka,50% weglowodanow i 5% tluszczu...to tez musze skorygowac...
szkoda,ze tu taka cisza,sadzilam,ze ktos rzuci jakims pomyslem,a tu cisza...no nic,trza se samemu radzic :(

Nie jestem ekspertem, ale uważam, że powodem słabego spadku masy jest źle dobrany rozkład makro. 50% z węgli - ok, ale 5% tłuszczu? Paradoksalnie tłuszcz jest organizmowi bardzo potrzebny (niezbędny), żeby palić tłuszcz :). Na twoim miejscu dorzuciłbym dobrej jakości tłuszczy kosztem białka.
np. (B/T/W) 30%/20%/50%, albo 30%/30%/40%
Polecam także raz na jakiś czas Refeed day. W skrócie: zwiększasz ilość sporzytych kalorii do maksymalnie 120% zapotrzebowania, obniżasz białko, zwiększasz tłuszcz i węglowodany. Po takim dniu metabolizm się podkręca i można powrócić do poziomu 80% zapotrzebowania.
W okolicach treningu lepiej jeść mniej tłuszczy.
powodzenia
vai93
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bubusie13 » 2013-07-25, 10:21

vai93 dzieki wielkie za rade...potwierdziles moje przypuszczenia co do tych tluszczy...caly czas pracuje nad tym by je zwiekszyc,ale cos ciezko idzie :p
a to co pisales o refeed day, 120% extra kalorii w stosunku do dziennego zapotrzebowania podczas redukcji czy normalnego zywienia?
a dobrej jakosci tluszcze to co masz na mysli? maslo, miecho,orzechy..?
jeszcze raz dzieki za pomoc :)
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez DeathEnder » 2013-07-25, 11:06

Dobrej jakości tłuszcze to tłuste ryby, oliwa z oliwek, tłuszcz z orzechów, siemia lnianego itp...
Refeed day to nie 120% extra kalorii do dziennego zapotrzebowania tylko 120% dziennego zapotrzebowania. Czyli jak spożywasz 2000 kcal dziennie to w takim dniu jesz 2200 kcal i najczęściej ta nadwyżka powinna pochodzić z węglowodanów.
Finis Coronat Opus
DeathEnder
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bubusie13 » 2013-07-25, 14:32

hihih...czytam 120% a mam na mysli 10% :p nie wazne,wiem o co chodzi,dzieki za poprawke :)
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez DeathEnder » 2013-07-25, 18:25

:oops: Sorry teraz ja Cię w błąd wprowadziłem. Rzeczywiście powinno być na tym przykładzie co podałem 2400 kcal.
Finis Coronat Opus
DeathEnder
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bubusie13 » 2013-07-25, 20:06

wiem,wiem...
;) hihi :p
bubusie13
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Insanity