Brazil Butt Lift

Brazil Butt Lift - Recenzja

Czas na twój tyłeczek :) Leandro ma indywidualny plan dla ciebie. Połączenie Brazyliskiego tańca, cardio i ćwiczeń na modeling pośladków.

Moderator: sp4rk

Brazil Butt Lift - Recenzja

Postprzez Aggs » 2012-10-31, 23:57

Wiele kobiet w pogoni za utratą kilogramów zapomina, że niska waga i możliwość założenia mniejszych spodni, niestety nie zawsze idzie w parze z piękną sylwetką. Siedzący tryb życia niekorzystnie wpływa na wygląd pośladków i sprawia, że pupa staje się płaska oraz niezbyt jędrna, na co niestety nie zaradzi żadna, nawet najlepsza dieta.
Niezależnie od tego czy pupa jest zbyt płaska, czy zbyt duża, na jej wygląd wpływa kilka czynników. Przede wszystkim na jej kształt wpływa genetyka. To jednak nie oznacza, że mamy usiąść na kanapie z czekoladą w ręce, ponieważ nic się nie da zmienić. Inne czynniki, nad którymi możemy zapanować, to wielkość mięśni oraz ilość tłuszczu. Różnica między umięśnioną, a otłuszczoną pupą widoczna jest na pierwszy rzut oka, nawet jeśli obie są podobnych rozmiarów. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu na kształtowanie tej części ciała.
Pozbycie się nadmiaru tłuszczu, mimo iż niekoniecznie łatwe, nie jest raczej zbyt skomplikowane. Wystarczy zdrowa dieta, unikanie nadwyżki kalorycznej oraz aktywność fizyczna. Większy problem stanowi odpowiednie ukształtowanie mięśni. Niestety wiele tradycyjnych ćwiczeń na pośladki może powiększać obwód ud, ale tu z pomocą przychodzi nam specjalnie opracowany program ćwiczeń – Brazil Butt Lift.

Obrazek

Brazil Butt Lift
Program ten opracowany został przez Leandro Carvalho, który pracował jako trener osobisty wielu top modelek, m.in. związanych z Victoria’s Secret (firmą zajmującą się produkcją luksusowej damskiej bielizny).

Leandro opracował specjalny system ćwiczeń, kształtujący i podnoszący pośladki. Opiera się on na kształtowaniu wszystkich trzech grup mięśni budujących nasze siedzenia, czyli mięśni pośladkowych wielkich, średnich oraz małych, za pomocą odpowiednio zmienianych kątów, pod jakimi wykonywane są ćwiczenia.
Brazil Butt Lift nie tylko ukształtuje mięśnie naszych pośladków. Pomoże również pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wysmuklić uda oraz wzmocnić mięśnie brzucha i ramion. Cały program trwa miesiąc, jednak nawet w tak krótkim czasie (zwłaszcza w połączeniu z odpowiednią dietą), pozwala osiągnąć niezłe wyniki. Ćwiczenia trwają ok. godziny i wykonywane są przez 6 dni w tygodniu, wg odpowiedniego planu.

Jeden program, cztery opcje:
Program zawiera cztery różne plany, w zależności od wyników, jakie chcemy uzyskać:
1. Lift&Shape – opracowany dla małych i płaskich pośladków, aby je wyrzeźbić
2. Slim&Lift – dla figury gruszki, aby wyszczuplić i podnieść pośladki
3. Slim&Shape – plan wyszczuplający dla osób z dużą ilością tkanki tłuszczowej
4. Classic – ogólny program wyszczuplająco-podnosząco-rzeźbiący

Twórcy programu założyli, że będzie on wykonywany w co najmniej 2 rundach – początkowo wg jednego z trzech pierwszych planów, a następnie kontynuowany w drugiej rundzie wg planu klasycznego. Jednak osoba regularnie ćwicząca, która chce jedynie poprawić swoje kształty może spokojnie wykonać tylko 1 rundę wg planu klasycznego, jako przerywnik swojej normalnej treningowej rutyny.

Plusy i Minusy:
Plusy:
- jest wymagający, ale bardzo skuteczny
- program trwa tylko miesiąc (dla osób, które regularnie ćwiczą 1 runda wystarcza, można do programu co kilka miesięcy wracać)
- zawiera 4 różne plany treningów
- skupia się na pupie, ale są też ćwiczenia na brzuch, ramiona i nogi
- czas treningu ok. godz (zależy od konfiguracji treningów)

Minusy:
- Miejscami może być nudny (mnie wynudził Cardio Axe, ale to subiektywne odczucie)
- składa się tylko z 5 różnych treningów (ale za to w rozmaitych konfiguracjach, zazwyczaj po 2 na dzień)
- trochę za mało rozciągania (znów subiektywne odczucie)

Podsumowanie:
Program trwa tylko miesiąc, co dla niektórych może stanowić minus. Ja zaliczam na plus, ponieważ może być traktowany jako przerywnik między dłuższymi programami, do którego można co jakiś czas wracać. Oczywiście w przypadku osób z dużą nadwagą, miesiąc to zbyt krótki okres czasu, żeby zyskać wygląd brazylijskiej modelki, mimo to, efekty na pewno będą zauważalne. Polecam zrobić zdjęcie przed i po, bo nawet jeśli dużych zmian w kg i cm nie będzie, to efekty wizualne na pewno nas zaszokują ;-)
Program jest dość wymagający. Dla osób o gorszej kondycji, które dopiero zaczynają swoją przygodę z regularnym ćwiczeniem może być momentami bardzo ciężki, ale uważam, że do zrobienia. Jest naprawdę bardzo skuteczny. Wystarczy spróbować... i po miesiącu cieszyć się efektami ;-)
http://subiektyw-nie.blogspot.com/ włóczęgi po różnych dziwnych miejscach
Aggs
Użytkownik
Użytkownik

Re: Brazil Butt Lift - Recenzja

Postprzez sp4rk » 2012-11-01, 20:23

Świetne podsumowanie programu. Przyczepiam topic na stałe :-)
To trzeba robić, nie ma że boli bo nic nie przychodzi bez woli...
sp4rk
Administrator
Administrator

Postprzez migotka » 2013-01-11, 20:20

Piszesz że "że niska waga i możliwość założenia mniejszych spodni, niestety nie zawsze idzie w parze z piękną sylwetką" - dla mnie to jest akurat dramat - bo nie mogę małych spodni znaleźć, więc albo zwiększę objętość pupy :) albo ciągle będę śmigać w legginsach. Do stretchingu dołożę ćwiczenia na pośladki :) od jutra. Czy ktoś może podać przykłady tych ćwiczeń w filmikach?
migotka
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Aggs » 2013-01-11, 22:40

No nie gadaj, w sklepach pełno małych ciuszków. Ja mam problem w drugą stronę. Nie umiem mojego tyłka zmieścić, a nie wydaje mi się, żeby był jakiś nadzwyczaj wielki... Filmiki są wg rozpiski na miesiąc, na powiększenie jest plan o nazwie "Lift&Shape".
Aggs
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez michal-p90x » 2013-03-29, 11:15

Robiłem tak dla odminy te ćwiczenia z tego programu przez 3dni, i choć ta część cardio jest dość prosta to nie podobało mi się to, że nie ma rozgrzewki i rozciągania 'przed' ani 'po'. I jak dla osób początkujących to może być ciężko się zmotywować od razu do godzinnych ćwiczeń. Poza tym ćwiczenia 'brzuszki' są masakryczne, nie dawałem rady. Dla totalnie początkujących poleciłbym raczej 10minut trainer :)
michal-p90x
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Aggs » 2013-03-29, 12:52

Też mi brakowało rozciągania. No ćwiczenia na brzuch, to rzeczywiście rzeźnia ;-)
Aggs
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lookie » 2013-03-29, 20:39

michal-p90x napisał(a):Robiłem tak dla odminy te ćwiczenia z tego programu przez 3dni

Bez urazy.....ale nie jestem w stanie pojąć, jak można wyrobić sobie zdanie po trzech dniach programu, który w założeniach trwa 28 dni?? Musisz być nie lada fachowcem i praktykiem, skoro umiesz dokonać oceny:)
Seven deadly sins
Seven ways to win
Seven holy paths to hell
And your trip begins......

Użytkownik
Użytkownik

Postprzez wicherek1989 » 2014-05-09, 21:32

Jak ćwiczenia na brzuch to rzeźnia, to mnie ten program przekonuje, uwielbiam katować brzuszek :-) właśnie za 15 dni rozpocznę prawdopodobnie to :-)
wicherek1989
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Aggs » 2014-05-12, 00:00

No z tego co pamiętam, to na brzuch był fajny ten trening. Na nogi też, ale cardio (Cardio Axe) jest totalnie beznadziejne. Może Ci się spodoba, ale ja to zastąpiłam czymś innym, bo mnie to nudziło straszliwie. No, ale zawsze można sobie tam wstawić jakieś żywsze cardio z Insanity, P90X albo czegokolwiek innego.
Aggs
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Brazil Butt Lift